DXPE NXVINKY

3. 11. 2023

Nikotinové sáčky Dope vyrábíme od základních surovin

V ČR najdete pouze jednu jedinou výrobu nikotinových sáčků, a to v severočeských Teplicích. Někteří výrobci pouze přidávají nikotin a aroma do již připravené směsi nikotinových sáčků. My na to jdeme pěkně od základu. Pojďte se s námi na to podívat.

V ČR najdete pouze jednu jedinou výrobu nikotinových sáčků, a to v severočeských Teplicích. Někteří výrobci pouze přidávají nikotin a aroma do již připravené směsi nikotinových sáčků. My na to jdeme pěkně od základu. Pojďte se s námi na to podívat. 

Mícháme směsi od základních surovin

Místo abychom jako jiní výrobci kupovali již připravené směsi a pouze je dochucovali aromatem nebo přidávali nikotin, v Teplicích začínáme od samých základních surovin. Celý proces začíná v laboratoři, kde dva naši chemici hledají optimální poměr surovin pro vytvoření dokonalé chuti a vlastností nikotinových sáčků Dope. Veškeré složky pečlivě kombinovujeme a testujeme, abychom dosáhli jedinečného užitku při užívání těchto nikotinových sáčků. Jakmile je laboratorní fáze dokončena, přecházíme k dalšímu kroku.

Vážíme jednotlivé suroviny a celé to smícháme dohromady

V přípravně, což je místnost, kde jsou všechny suroviny pro výrobu nikotinových sáčků pečlivě uspořádány, se směsí dále nakládáme. Nikotin je v této místnosti uložen zvlášť a uzamčen kvůli bezpečnosti. V tomto případě je nutné dodržovat nejpřísnější bezpečnostní standardy. Stejně tak dbáme na čistotu prostředí a ochranné pomůcky zaměstnanců.

Směs používaná pro výrobu nikotinových sáčků se skládá z několika složek. Základní pevná směs obsahuje celulózu, silice, xylitol a další přísady. Tato směs se poté smísí s tekutou částí, která může mít mentolovou, ovocnou nebo například citrusovou základnu, a samozřejmě se přidá přiměřené množství nikotinu. Všechny látky používané kromě nikotinu jsou potravinářské kvality.

Přesně stanovený poměr surovin smícháme v obří míchačce,  kde se pomocí orbitálního točení namíchá výsledná směs. Zde směs pořádně několikrát promícháme. Míchačku po každém míchání pečlivě vyčistíme, aby nedošlo ke kontaminaci s jinými příchutěmi či silami nikotinových sáčků. Stroj na míchání směsi se používá například také ve farmaceutickém průmyslu při výrobě léků. 

Smíchaná směs se musí uležet

Po smíchání směs zabalíme do hermeticky uzavřených pytlů a necháme minimálně týden zrát. Nechceme nic uspěchat. Týden stačí na to, aby se jednotlivé suroviny ve směsi pořádně propojili. Teprve poté se přesuneme do výroby, kde se směs balí do speciální látky potravinářské kvality. Nutno podotknout, že zabalené a hotové sáčky ještě postřikujeme aromatem pro lepší vlhkost a ještě vydatnější chuť. 

Většina surovin pro výrobu nikotinových sáčků až na výjimky pochází z Asie. Je to především z důvodu, že v Evropě či jinde ve světě tyto látky v odpovídající potravinářské kvalitě nevyrábějí.