Nikotinové sáčky Dope – Zažijte extrémní jízdu

12. 10. 2021

Nikotinové sáčky a nikotin. Jaké má účinky?

Nikotin. To je, oč tu běží

Kde se vzal? Z tabáku. Odkud se vzal tabák? Z tabákových listů, které se následně suší a dále zpracovávají. Poté se z nich vyrábí řada tabákových výrobků od cigaret přes doutníky, šňupací tabák nebo snus. Jenže tabákové výrobky mají řadu nevýhod. Při jejich užívání do svého těla dostanete i řadu dalších nežádoucích látek, které mohou negativně ovlivnit vaše zdraví. I proto vznikají v poslední době další alternativy, kdy můžete od tabákových výrobků přejít na něco, díky čemuž se můžete zbavit závislosti i na nikotinu. Jednou z nich jsou i nikotinové sáčky. 

Pokud se bavíme o čistém nikotinu, jde o čirou až nažloutlou kapalinu, která je extrémně jedovatá. 60 mg nikotinu je smrtelná dávka pro člověka. Ale žádný stres. Tolik toho s nikotinovými sáčky nedostanete do sebe, ani kdybyste vyžvýkali celý puk najednou. Vezměte si množství v jednom sáčku, což může být třeba 7 mg u síly moderate strong (10 mg na gram sáčku). Z tohoto množství vaše tělo absorbuje pouze 10 až 20 %, tedy 0,7 až 1,4 mg. Což je zhruba stejné množství jako v případě vykouření jedné cigarety. 

Velkým nešvarem nikotinu je vypěstování závislosti a zároveň tolerance, což vás nutí zvyšovat postupně dávku. Pokud tedy nepatříte mezi kuřáky nebo jiné uživatele nikotinu, nezačínejte s tím.

Jaké má nikotin účinky

Nikotin se od pradávna užívá zejména kvůli stimulačním účinkům. Pomáhá zvyšovat koncentraci, díky němu se tedy lépe soustředíte, dokážete rychleji reagovat a méně chybovat. Také nikotin pomáhá zlepšovat dlouhodobé vnímání. Je dokázáno, že čistý nikotin nemá žádné karcinogenní účinky na lidský organismus.

Při podání nikotinu se vám rozšíří cévy a zrychlí krevní oběh, což může mít negativní vliv na osoby trpící srdečním onemocněním nebo osoby s výkyvy krevního tlaku. V případě předávkování nikotinem se vám dostaví návaly, pocení, bolest hlavy nebo třeba závratě, které později samy odezní. 

Jaké množství nikotinu v sáčcích vybrat

Před nedávnem jsme sestavili velký přehled sil nikotinových sáčků DOPE. Váš výběr by se měl odvíjet od toho, na jaké množství nikotinu jste zvyklí. Doporučujeme dávku vždy snižovat postupně, nikoliv dělat razantní kroky. Jedině tak dokážete úspěšně regulovat či kompletně eliminovat závislost na nikotinu. 

Tento výrobek obsahuje nikotin, který je vysoce návykovou látkou.